Září 2017

Výživa podle krevních skupin - máte někdo zkušenost?

5. září 2017 v 23:19 | JK |  Ráda bych se vyjádřila k ...
Ahojte :)
Dnešní článek příliš s ostatním obsahem blogu nesouvisí.
Pro mě bude mít hodnotu spíše informativní, protože tentokrát se nebudu k ničemu vyjadřovat já, ale spíše se obrátím na Vás! :)

Věc se má tak - nedávno jsem se dočetla, že pokud se chce člověk zdravě stravovat (což já moc moc chci!), měl by vzít v potaz i svoji krevní skupinu. Když to podám takhle, bude to znít asi tak, jako že jsem se naprosto zbláznila. :D Proto, prosím, čtěte dál!

Při bližším zkoumání tohoto způsobu výživy jsem ale přišla na spoustu fascinujících věcí, největší z nich byl asi fakt, že má krevní skupina by téměř vůbec neměla jíst maso. A tento fakt si tudíž perfektně zadá s mým vegetariánským stravováním. :) Další zajímavá věc je, že pro moji krevní skupinu je ideální klidný pohyb a spíše relaxační cvičení. Tady mi to zase sedí s mojí milovanou jógou, na nějaká energizující "přepumpovaná" cvičení jsem nikdy nebyla.
Prostě a jednoduše, začalo mi to znít docela dobře!

Nyní bych měla otázečku na Vás: Máte Vy nebo někdo z Vašich známých s tímto stravováním zkušenost? :)
Doporučili byste ho i ostatním nebo byste považovali za lepší jít nějakou jinou cestou?

Podotýkám, že mi jde o to vylepšit své stravovací návyky, nikoli o dietu. Prostě a jednoduše už nechci doma civět do lednice a vybírat večeři podle toho, co tam zrovna máme. :D

Děkuji za Vaše reakce!
Hezký večer přeje JK

5+1 nejkrásnějších míst, která jsem navštívila během letošního léta

3. září 2017 v 18:59 | JK |  Ostatní tvorba
Ahojte! :)
Jak jste si asi všimli, nebyla jsem zde na blogu o prázdninách tolik aktivní.
Bylo to především z toho důvodu, že jsem buď brigádničila, nebo cestovala.
Když se nyní za tím krásným létem a už téměř minulými prázdninami ohlížím, myslím, že by si určitě zasloužily malou rekapitulaci.
A tak mě napadlo se o ni podělit s Vámi. ;)

Mám tu 5 nejkrásnějších míst, která jsem letos o prázdninách navštívila.

1. Vyhlídka Máj
Tato krásná vyhlídka nám byla doporučena jedním naším zcestovalým známým. Navštívili jsme ji, když jsme cestovali ve Středních Čechách - vyhlídka se nachází u obce Teletín. Nabízí pěkný výhled na meandr řeky Vltavy.


2. Rozhledna Allainova věž
Jedná se o nádhernou menší rozhlednu ležící kousek od Lomnice nad Popelkou v Libereckém kraji. Uznávám, že co se výhledu týče, nemůže tato rozhlednička konkurovat své nedaleké "kolegyni", rozhledně Tábor (na níž jsme také byli), co se však týče estetického hlediska, Allainova vež vede na plné čáře.


3. Riegrova stezka u Semil
Riegrova stezka vede z výše zmíněných Semil do Železného Brodu. Ačkoli je délka stezky necelých 5 km, jedná se o velmi příjemnou procházku po krásách přírody kolem řeky Jizery. A že tam je nádherně! :)


4. Město Olomouc
Nyní udělejme trochu výjimku a přesuňme se z přírody do města - konkrétně do Olomouce. Zde mě naprosto uchvátilo historické centrum s mnoha památkami. Jistě by se slušelo podotknout, že zdejší Sloup Nejsvětější Trojice je poprávu zapsán i na seznamu světového dědictví UNESCO.


5. Zvičina u Dvora Králové
Můj výčet zakončím kopcem Zvičinou, který leží kousek od Dvora Králové ve Východních Čechách. Nejedná se sice o žádnou velehoru, výhled ze Zvičiny je však úžasný. Posuďte sami. ;)


+ bonus: jezero Šútovo na Slovensku
Přesuňme se nyní ještě na chvíli k našim sousedům! :)
Toto jezero (či chcete-li bývalý zatopený kamenolom) mě ihned ohromil. Voda zde byla úžasně čistá a příjemně osvěžující. Krása, viďte?A jaká pěkná místa jste letos navštívili Vy? :)
Které více či méně vzdálené lokality byste určitě doporučili?

Budu velmi ráda za Vaše tipy. ;)
Přeji hezký den. JK