Březen 2017

Atlet - polofigura

16. března 2017 v 19:32 | JK |  Kresby
Ahojte :)
Začínají se mi plnit mé kreslířské sny!
Na hodinu kreslení nám totiž dorazil nový model - sexy atlet. A aby toho hezkého pokoukání nebylo málo, ochotně si sundal vršek. Myslím, že kresbu jsme si všechny (jsme tam totiž samé ženy) moc užily. :D
Uznávám, že můj přístup k práci nebyl tentokrát stoprocentně profesionální, ale budiž mi to jednou odpuštěno. ;)


Tak co na něho říkáte, drahé dámy? :)
Krásný večer přeje JK.

Drsná kuna útočící na něžnou kačenku

15. března 2017 v 16:52 | JK |  Kresby
Ahojte :)
Jak už název napovídá, mám tady dneska speciální studii dvou vycpaných napůl vypelichaných zvířat - dravé kuny (či snad lasice?), která už cení zuby a těší se na oběd v podobě hloupé a přátelsky se tvářící kačenky, jíž to zatím celé tak nějak nedochází. :D

Kačena byla blíže k oknu, tudíž je na fotce více nasvícená a vypadá oproti kuně ještě jemnější a něžnější než ve skutečnosti.


Doufám, že se líbí. :) JK

Být, či nebýt?

5. března 2017 v 18:35 | JK |  Kresby
Ahojte :)
Dnes tady mám jednu svoji studii lebky.
Kreslila jsem tužkou, jedna ku jedné, výsledek jsem opět vyfotila hned na místě. Práce na lebce mě překvapivě velmi bavila a musím se přiznat, že na konečný výsledek jsem poměrně hrdá.


Tak co na ni říkáte?
Přeji všem krásný den! :) JK

Ze zápisníku Antoina de Saint-Exupéry

1. března 2017 v 20:14 | JK |  Zaujalo mě u jiných ... :)
"Příliš brzy jsme odvykli bohům, ve věku, kdy člověk ještě hledá úkryt a bezpečí, a tak se teď musíme protloukat životem jako osamělí malí človíčkové."
Antione de Saint-Exupéry


Tyto řádky si prý jednou poznamenal spisovatel Antoine de Saint-Exupéry do svého zápisníku. Narazila jsem na ně v knize Malý princ v nás od Mathiase Junga z roku 2005.
Musím se přiznat, že se mě tyto dva řádky hluboce a přesto něžně kdesi uvnitř dotkly. Dle knihy se jedná o okamžik, když si Saint-Exupéry uvědomuje, že "ztratil svoji dětskou víru".
Myslím, že by se tato slova dala aplikovat na téměř jakoukoli životní situaci, kdy se děje nějaký přerod, změna, kdy se člověk zbavuje starých jistot a rozhodne se vykročit vstříc neznámu, což nebývá vždy jednoduché, neboť je náhle v nové situaci velice zranitelný.
Citát na mě pravděpodobně zapůsobil i proto, že sama v sobě řeším problematiku "nové cesty" ve svém životě. Je mi jasné, že bych nerada skončila jako onen "malý, osamělý človíček", nicméně pokud jiná cesta dopředu nepovede, budu se muset smířit i s tím.

A co vy, líbí se Vám citát? Je pro Vás také aktuální?
Přeji hezký večer. JK

Výsledek obrázku pro antoine de saint exupery
http://www.wikipoemes.com/images/photo/antoine-de-saintexupery.jpg